Четверг
22.03.2018
07:01Четверг
22.03.2018
07:01Авторизация

Категории раздела
Обряды [13]
Заговоры [2]
Травник [5]
Поиск
загробный мир книга Соболев Велесов Круг поселение Дикое поле обряд Купало фото Михаил Нечай мольфар Славяне община десятник дружина князь копное право род сотник староста 1984 авиация контроль россия слежение божественная девочка Женщина обычаи традиции археология захоронение новгород АЧС Россельхознадзор свиньи стерильная зона украина чума Донецк арест взятка гривна евро иван пащенко крупная сумма Пащенко Суд чиновник арии Аркаим АРКОНА бус вера Летопись пирамиды руны Русколань дождь жара засуха урожай донбасс Дух легенда поверье рудник существо Уголь шахта шубин весна заклички заклички весны масленица масялна обряды язычество
Онлайн
Наш опрос
Поддерживаете ли Вы самоуправление с Копным Правом?
Всего ответов: 71
Календарь
Праздники славян
Други
Дарисвет
Славянская Библиотека :: Славянское Язычество: славянская культура; искусства и ремёсла, РОДные боги, духи и существа, книги, музыка различных стилей, видео, клипы, календарь, традиционные славянские праздники, Вече.

Рейтинг Славянских Сайтов

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Каталог статей

Главная » Статьи » Обрядник » Обряды

Злиття зі стихіями

ЗЛИТТЯ ЗІ СТИХІЯМИ

 

   Рідновір використовує Тіло та Здібності відчуттів як знаряддя для досягнення саморозуміння. Щоб розвинути свої здібності, їх потрібно максимально і всесторонньо використовувати. Будь-який духовний метод, який заперечує або принижує тілесні потреби і схильності, вважається з цієї точки зору неправомірним. Ми повинні відкрити для розвитку весь організм, зі всіма його даними від природи взаємними рівновагами та крайнощами. Кожна система, будь то бойове мистецтво або релігія, якщо вона вимагає страждання, самозречення, примушення і відмову від життєвих радощів для досягнення трансцендентного Знання, є в очах рідновірів бездушною і грубо кастрованою.
Спершу необхідно відкрити, усвідомити у собі стихії, навчитись їх відчувати, дружити з ними. Відкриваючи свою внутрішню Природу ми одночасно відкриваємо зовнішню Природу. Це головна відмінність рідновір'я від християнства, в якому людина постійно себе прериває, відсторонюється від тіла та відволікається від Природи роздумами про загадкові надприродні та надлюдські сили.
   Ось вправи для зміни свого світовідчуття у бік такого, яке було у наших предків:

   ВПРАВА 1 для стихії Землі


   Прокинувшись вранці, залиште очі закритими і м'яко втягніть в себе повітря, відчуваючи всі запахи. Ви можете відчути, наприклад, аромат кави або запах смаженої шинки, або ж такі тонкі відтінки запаху, як давній запах лаванди, яким пахнуть простирадла. Ви залишаєтеся лежати у ліжку і близько двох хвилин досліджуєте всі запахи, які породжені оточуючими вас предметами.
   Коли ви встанете, скажіть собі, що сьогодні ви весь день помічатимете всі відтінки запахів, які ви сьогодні зустрінете. Цілком імовірно, одного разу ви виявите, що палітра сприйманих вами запахів значно розширилася. Постарайтеся запам'ятати всі запахи, відомі і невідомі вам. Не оцінюйте різні запахи і враження від них, не діліть їх на хороші та погані. Просто запам'ятаєте їх і відчуття, які вони викликають. Потрібно врахувати, що дивним чином запах, який зазвичай здається вам неприємним, може раптом здатися приємним.
   Закрийте очі, щоб краще вловити тонке відчуття, і зачекайте, щоб звикнути до нього. Не обмежуйте себе звичними, близькими запахами, такими, як квіти або вихлопні гази. Досліджуйте ваш телевізор, перед яким ви сидите вечорами, ваш олівець, яким ви пишете, або килими на вашій підлозі. Запам'ятайте враження, яке викликали у вас ці запахи.
Зупиніться іноді серед дня, щоб тихо подихати. Випряміть хребет, дихайте через ніс, глибоко втягуючи повітря в легені, живіт випніть якомога більше, на мить залиште легені заповненими і потім видихніть. Видих проводите через ніс, до повного витіснення повітря з легенів.

 

ВПРАВА 2 для стихії Води


   Після того, як ви протягом декількох днів виконували вправу 1, можете переходити до вправи 2. Прокинувшись вранці, залиште очі закритими і намагайтеся концентруватися на своїх смакових відчуттях. Проведіть язиком усередині рота, обмацайте зуби і губи, відкрийте рота та спробуйте на смак повітря, яким ви дихаєте, або торкніться кінчиком язика кісточок свого кулака. Дайте собі одну-дві хвилини, щоб розібратися в своїх смакових відчуттях. Коли ви встанете, повторите собі знову, що сьогодні ви будете зосереджуватися на своїх смакових відчуттях.

   Не дивно, якщо ваше смакове сприйняття зміниться. Спробуйте оцінювати смакові відчуття неупереджено. Уважно відносьтесь до виникаючих смакових відчуттів. Їжте поволі і уважно. Коли це можливо, закривайте очі і зосереджуйтеся на них. Не відволікайте свою увагу розмовами або розвагами. Жуйте кожен шматочок в три рази довше, ніж зазвичай. Перед тим, як покласти що-небудь в рот, перевірте смак, який це «що-небудь» має.
   Ви самі виявите, що з кожним днем кожний шматочок набуває нового смаку. Майте на увазі: все, що ви сьогодні кладете в рот, має свій власний, неповторний смак.


ВПРАВА 3 для стихії Вогню


   Після того, як ви практикувалися декілька днів у виконанні вправи 2, можете перейти до вправи 3. Прокинувшись вранці, розплющіть очі і подивіться на те, на що впаде ваш погляд. Не змінюючи положення корпусу, по черзі зупиняйте погляд на різній відстані від себе. Проглянете всю спальню до протилежної стіни, подивіться на свою тінь. Прикрийте очі і перевірте, наскільки гостре ваше сприйняття. Зосередьтесь на вашій ковдрі, зосередьтесь на об'єкті, що знаходиться на середній відстані. Дайте собі хвилини дві часу, щоб проекспериментувати з гостротою свого погляду. Коли ви встанете, скажіть собі, що ви весь день експериментуватимете зі своїми зоровими враженнями.
   Прикрийте очі і злегка торкніться віка кінчиком пальця. Змініть точку зору і інтенсивність натискання і зосередьтесь на квітах і формах, які ви бачите. Ви побачите, що ваше існування є продуктом вашого духу, який реагує на стимули, що поступають.
Весь день сприймайте колірні враження, які оточують вас. Розберіться в собі: як впливають на вас кольори і який відгук вони у вас знаходять. Зверніть увагу, які кольори вам більше подобаються і яких кольорів більше всього у вашому гардеробі. Час від часу розосереджуйте ваш погляд, щоб оцінити тільки враження від колірної гамми оточення. Зупиніть ваш погляд на цих кольорах на деякий час і дивіться, запам'ятовуючи відчуття.
Іншою областю для посилення візуального пізнання є «новий» погляд на знайомі речі. Відмітьте, як ви зазвичай дивитеся на речі і відзначте для себе, як багато інформації про них до вас не доходило. Закрийте очі і визначте, якого кольору і фасону одяг вашого колеги. Уявіть собі, не дивлячись у вікно, як виглядає сьогодні небо. Скажіть собі, що ви до цієї години були сліпі, і подивіться на всі речі новим, свіжим поглядом, неначе ви бачите їх перший раз в житті.
   Подивітеся на обличчя своїх знайомих. Не вдивляйтеся в них, щоб не турбувати їх, а спокійно подивитеся їм у вічі. Часто ми обмежуємо наші контакти, не дивлячись один на одного при розмові. Зосередьтесь в дні виконання вправи на тому, щоб у ваші очі поступала нова інформація.ВПРАВА 4: для стихії Повітря

 
   Якщо ви протягом декількох днів виконували вправу 3, переходьте до вправи 4. Прокинувшись вранці, не розплющуйте очі і миттєво оцініть стан свого тіла, тілесні відчуття. Відчуйте своє тіло, без рухів, зосередьтесь на своїх тактильних відчуттях. Відчуття ваги органів, положення кінцівок, тепло і дотик вашого партнера -все це ви відчуваєте. Дайте собі приблизно дві хвилини часу, щоб зрозуміти всі відчуття свого тіла. Коли ви встанете, скажіть собі знову, що ви сьогодні весь день приділятимете увагу тактильним відчуттям.
   Впродовж всього дня використовуйте кожну слушну нагоду, щоб звернути увагу на тактильні відчуття свого тіла. Ви зрозумієте, що будь-яке відчуття, яке ви у нормальному стані вважаєте неприємними, стає для вас цілком прийнятним. Скажіть собі, що сьогодні будь-яке торкання буде для вас сприятливим. Звернете увагу, як відіб'ються на вас коливання температури в теплу і холодну сторони. Дайте собі звіт про всі рухи м'язів, що відбуваються при диханні, жуванні або перенесенні важких речей. Відчуйте відчуття, яке викликає ваш одяг, торкаючись вашого тіла. Якщо ви їдете в транспорті, зверніть увагу, як поводиться ваше тіло при наборі швидкості і як воно повертається до початкового положення.

   Одного разу вдень відшукайте тихе місце. Ляжте на спину, розслабтеся і відмовтесь на якийсь час від своїх проблем, зосередившись на своїх відчуттях. Закрийте очі і дихайте глибоко. Незабаром ви побачите, що повітря входить у внутрішню частину живота і легені розправляються настільки, наскільки це можливо. Повторіть це глибоке дихання двічі або тричі, щоб очистити свій дух і легені. Потім почніть розслабляти тіло. Почніть з сонячного сплетення і стежте за тим, як звідти розслаблення починає розповсюджуватися по всьому тілу. Вашу свідомість пронизує тіло і розслабляє кожен мускул, якого досягає.
В кінці розслабляються пальці рук і стоп, і все тіло знаходиться в стані м'язового розслаблення. Потім раптово напружте все тіло. Потім видихніть і розслабте всі м'язи ще раз. Декілька повторень дозволять закріпити відчуття, що ваше тіло є сонною, важкою масою. Починайте цей процес з пальців рук і ніг і відпрацьовуйте поволі до центру тіла. Відчувайте розслаблення кожного мускула.
   Протягом дня проводите розслаблення свого обличчя, плечей, живота і стегон і запам'ятовуйте відчуття. Розпізнавайте особливості цих відчуттів і розслабляйте потім кожен м'яз за бажанням.


Уявімо стихію Землі, проникнемося суттю Землі.   

Якість Землі - твердість, щільність, інертність. Земля стійка, стабільна, вона дає упевненість і непохитність у власній позиції. Зіллємося із стихією Землі. Хай її сила і якості проявляться в нас, станемо Землею. Сила Землі - наша сила. Духи Землі, закликаємо вас! Духи Землі, ви - частина нас, а ми - частина вас!

Уявімо стихію Води, проникнемося суттю Води.

Якості Води - в'язкість, текучість (сила зчеплення). Вона дозволяє гнучко сприймати ситуації і доцільно підстроюватися під них. Зіллємося із стихією Води. Хай її сила і якості проявляться в нас, станемо Водою. Сила Води - наша сила. Духи Води, закликаємо вас!
Духи Води, ви - частина нас, а ми - частина вас!

 

Уявімо стихію Вогню, проникнемося суттю Вогню.

Якості Вогню - теплота і розширення. Зіллємося із стихією Вогню. Хай його сила і якості проявляться в нас, станемо Вогнем. Сила Вогню - наша сила. Духи Вогню, закликаємо вас! Духи Вогню, ви - частина нас, а ми - частина вас!

Уявімо стихію Повітря, проникнемося суттю Повітря.

Якість Повітря - рух. Частинки елементу вітру володіють здатністю всепроникнення, і їх рух пронизує все. Зіллємося із стихією Повітря. Хай його сила і якості проявляться в нас, станемо Повітрям. Сила Повітря - наша сила. Духи Повітря, закликаємо вас! Духи Повітря, ви - частина нас, а ми - частина вас!

Сила Землі - наша сила, сила Води - наша сила, сила Вогню - наша сила, сила Повітря - наша сила».
   Злиття зі стихіями рекомендується проводити в природних, тихих місцях.

   Зливаючись з навколишнім світом, рідновір керується інтуїтивним відчуттям, що дозволяє передбачати майбутнє, він знаходиться в єднанні з небесним провидінням і законами природи. Володіючи ясною і чистою свідомістю, людина набуває внутрішній досвід, який дозволяє їй вижити в найскрутніших умовах.
   Всесвіт вміщає все, що ми називаємо добрим і злим, і містить відповідь на всі питання і парадокси, які існують на цьому світі.
Розплющуючи свої очі, свій розум, своє серце, рідновір миттєво пристосовується до щонайменших змін. Для нього існує лише один закон - спонтанно реагувати, пристосовуючись до будь-яких умов таким чином, що само поняття «Несподіванка» перестає для нього існувати...Источник: http://форум рідновірської течії "Великий Вогонь"
Категория: Обряды | Добавил: Радомира (30.06.2009)
Просмотров: 2481 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: