Четверг
22.03.2018
06:58Четверг
22.03.2018
06:58Авторизация

Категории раздела
Народное творчество [1]
Стихи, поэмы, прозы
Книги [0]
История [23]
Легенды [15]
Песенник [10]
Обрядник [20]
Поиск
загробный мир книга Соболев Велесов Круг поселение Дикое поле обряд Купало фото Михаил Нечай мольфар Славяне община десятник дружина князь копное право род сотник староста 1984 авиация контроль россия слежение божественная девочка Женщина обычаи традиции археология захоронение новгород АЧС Россельхознадзор свиньи стерильная зона украина чума Донецк арест взятка гривна евро иван пащенко крупная сумма Пащенко Суд чиновник арии Аркаим АРКОНА бус вера Летопись пирамиды руны Русколань дождь жара засуха урожай донбасс Дух легенда поверье рудник существо Уголь шахта шубин весна заклички заклички весны масленица масялна обряды язычество
Онлайн
Наш опрос
Поддерживаете ли Вы самоуправление с Копным Правом?
Всего ответов: 71
Календарь
Праздники славян
Други
Дарисвет
Славянская Библиотека :: Славянское Язычество: славянская культура; искусства и ремёсла, РОДные боги, духи и существа, книги, музыка различных стилей, видео, клипы, календарь, традиционные славянские праздники, Вече.

Рейтинг Славянских Сайтов

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Каталог статей

Главная » Статьи » История

Питання - відповіді про Рідну Православну Віру
Чому Рідна Православна Віра?
Це споконвічна звичаєва родова Віра русинів-українців. Віра Русі-України священна і започаткована Богами Прави, які приходять на нашу Святу Землю проявляючись через Провідників Духа Всевишнього єдиного і багатопроявного Бога Рода, даючи людям правильне розуміння самих себе та світу, в якому вони існують. Рідна Православна Віра - це досконалий духовний шлях русинського народу, стрижень його буття і основа самостійного існування.

Чому вона називається Православною?

Називається так, бо Предки наші, шануючи Богів, славили їхній світ, світ Прави, світ божественних законів, що правлять Всесвітом. Ця назва була вкрадена в нас, разом з безліччю інших понять та свят Рідної Православної Віри, щоб легше було накинути на людей оману чужинської релігії.

Чи є Рідна Православна Віра язичництвом?
Язичниками називають національні чи релігійні меншини або сусідні народи, які мають іншу віру. Рідна Православна Віра – створена нашими Предками і споконвіку існує на землях Русі-України, тому вона не може бути язичництвом для тих, хто вважає себе українцем-русином. Всі інші релігії, які прийшли до нашого народу з чужини, для нас є язичницькими.

Чи є Рідна Православна Віра багатобожжям?
Православні рідновіри вірять у єдиного і багатопроявного Бога – Рода Всевишнього, Творця світу, який об'єднує в собі все його розмаїття. Тому у чоловічій іпостасі – він Батько Сварог, а в жіночій – Рожаниця, у войовничому стані – Перун, у господарському – Велес і т.п. Тому і кажуть рідновіри, що Бог – єдиний і багатопроявний.

Чи вірять у Рідній Православній Вірі у відродження людини після смерті?
Русини вірять що після смерті душа відправляється до Батька-Неба Сварога, а тіло повертається до Матері-Землі Рожаниці. Під час похорону проводиться весілля Батька Сварога і Матері Рожаниці - людина має відродитися у наступному поколінні. Тому русини свято дбають за продовження свого роду, аби душам предків було куди відроджуватися. І ми свою Землю, нам Богом дану, бережемо від ворогів і дбаємо за її чистоту, бо знаємо, що знову сюди прийдемо як господарі.

Чи є у Рідній Православній Вірі про першородний гріх?
По-перше, не може бути на людині гріха за те, що вона не робила. По-друге, кара за тягу до знання може вигадати лише той, хто хоче залишити людину у темряві невігластва, на рівні тварин, які не відають, що є добро, а що - зло. По-третє, Боги не карають і не судять, людина сама себе карає, коли йде проти законів природи і Рідного Звичаю.

Чи є рідновіри рабами Божими?
Рабство та плазування перед кимось суперечить самій суті Рідної Православної Віри. Людина народжується у цьому світі вільною, і тільки від неї залежить, як скористається вона своєю свободою. Як написано у Велесовій Книзі, «Боги наші - суть Великі Родичі», ми ж є їх онуками, що допомагають Богам Рідним ладувати Всесвіт. Ми - не раби, ми - люди! – як писав великий Кобзар.

Як у Рідній Православній Вірі розуміють Всесвіт?
Предки наші вірили, що Всесвіт складається з трьох світів: світу духовного, священного – Прави, світу проявленого, земного буття – Яви, та світу потойбічного – Нави. Всі світи взаємопов'язані і всі впливають на наш Рід в минулому, сучасному і майбутньому. Символом трьох світів є Дерево Всесвіту, яким виступає Дуб. Його крона світ Прави, стовбур – Яви, коріння – Нави. Подібно до дерева розташовуються рамена восьмикінцевого православного хреста.

Чи вважають рідновіри жінку «породженням диявола», а статеві стосунки – гріхом?
Тільки збоченці можуть вважати свою мати, дружину чи доньку «ісчадієм пекла». Повага до жінки – основа українського Звичаю. Продовження роду у освяченому Звичаєм шлюбі – святий обов´язок кожного русина і русинки, джерело життя та радості. Гармонія чоловічого і жіночого – основа світоладу.

Хто може стати рідновіром?
Той, хто вважає себе вільним Русином-Українцем, що прагне самовдосконалення і хто хоче проникнути в Таємниці Всесвіту і власної Душі, хто любить Русь-Україну і прагне Ладу на цій Святій Прадавній Землі, достойний бути рідновіром.

Источник: http://www.svit.in.ua/stat/st17.htm
Категория: История | Добавил: Радомира (18.09.2009)
Просмотров: 900 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: